Ekonomi

VakıfBank’tan HDI ile ihracatçıya büyük kredi desteği

Türkiye’de değer üreten her kesimin yanında olan VakıfBank (İGE) ile protokol imzaladı. VakıfBank, protokol kapsamında geliştirdiği yeni kredi paketi ile ihracatçıyı desteklerken Türkiye ekonomisini büyütmeye devam edecek.

Müşterilerine sunduğu finansal kaynaklarla yatırım, üretim ve ihracatı geliştirmeye öncelik veren VakıfBank, İhracat Geliştirme A.Ş.’nin iştirakidir. İGE ile imzaladığı protokol ile teminat sorunu yaşayan ihracatçılara da yeni bir zemin hazırlıyor. VakıfBank, hazırladığı kredi paketleriyle ihracat ve döviz kazandırıcı faaliyetlerde bulunan işletmelere finansal güç kazandırırken, Türkiye’nin küresel ölçekte olumlu farklılaşmasına katkı sağlamaya devam ediyor.

“İhracatı ve ihracatçıyı desteklemeye devam edeceğiz”

VakıfBank’ın HDI ile protokol imzalayan bankaların başında geldiğini belirterek, VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih “VakıfBank olarak ülkemiz için üreten ve uluslararası pazarlarda rekabet eden şirketlerimizin yanındayız. İhracatçılarımıza sunduğumuz iş ve hizmetlerle her zaman ülke ekonomimizin büyümesini destekliyoruz. İGE ile imzaladığımız protokol ve yeni krediler ile kredibilitesi olduğu halde teminat yetersizliği nedeniyle finansmana erişimde zorluk yaşayan ihracatçılarımıza analizler sunmaya ve ülkemizde ihracatın gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Kredi paketlerinden kimler yararlanabilir?

Protokol gereği; Üst limiti 15 milyon TL’ye kadar olan krediden Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) üyesi KOBİ firmaları VakıfBank şubelerinden yapacakları başvuru ile yararlanabilecek. Vergi/SGK/maaş/kira ödemeleri veya işletme finansmanı ihtiyacı için yapılan harcamaları gösteren belge ibraz edilerek hak sahipleri alacaklılarına havale edilerek kullandırılabilir. Yurt içinde ve yurt dışında mal ve hizmet ihraç eden firmaların finansman ihtiyaçlarına yönelik düzenlenen ve kefalet oranı yüzde 80 olarak belirlenen yeni kredi garanti ve kefalet uygulamaları sayesinde ihracat hacminin büyümesine katkı sağlayacak. Türkiye.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habersavur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu