Haber

Saadet ve Gelecek Partisi Gazze’ye Gidiyor!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi kümesiyle birlikte Gazze’ye gitmek için Dışişleri Bakanlığı ve Mısır Büyükelçiliğine başvuruda bulunduklarını açıkladı.

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda binlerce kişi hayatını kaybederken, Türkiye’deki bazı kesimler askerlerin Filistin’e destek için bölgeye gitmesini talep etti. Her ne kadar Türkiye İsrail’e yönelik sert açıklamalar yapsa da bölgeye asker gönderilmesi artık söz konusu değil.

Saadet ve Gelecek Partisi’nden konuyla ilgili yeni bir hamle geldi. Taraflardan yapılan açıklamada, “Gazze’de yaşanan insanlık dramı ve insan hakları ihlallerini gözlemlemek ve Gazze’nin mazlum halkıyla dayanışma göstermek amacıyla Mısır’a giderek Refah sınır kapısından Gazze’ye girecekleri” duyuruldu. “

Heyetin ayrılması için Dışişleri Bakanlığı ve Mısır Büyükelçiliğine başvuruda bulunuldu.

Partisinin küme toplantısında konuya ilişkin açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Biz Meclis İnsan Hakları Kurulu olarak Gazze ve Filistin’e altı partinin katılımıyla bir heyet gönderilmesini talep ettik maalesef. Bu talep Meclis’te iktidar partisinin oylarıyla reddedildi.Bu niyetle iktidar dışındaki beş partiyi temsil eden arkadaşlarımız, olup biteni yerinde görmek üzere Gazze’ye gönderme kararı aldılar.

Bunu Dışişleri Bakanlığına ilettiler. İnşallah gerekli formaliteler tamamlandıktan sonra bugün ender bir katliama sahne olan Filistin’in Gazze kentini ziyaret edecekler ve bize birinci elden bilgi getirecekler. Bunu önemsiyorum çünkü nedense hükümet insan hakları konusunda bile farklı bir yol izlemek istiyor. ‘Ben buradayım, sana ihtiyaç yok.’ “Meclis’te tüm görüşmeler tüm siyasi partilerin katılımıyla yapılırken, Meclis’in tamamını temsil eden bir heyetin gitmesini engellemek kimin işine yarar?” dedi.

habercumra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu