Haber

Restorana Pompalı Tüfekle Saldıran Kişiye 38,5 Yıl Hapis Cezası Verildi

ESKİŞEHİR’de bir restoranda pompalı tüfekle ateş açtığı iddiasıyla tutuklanan Ahmet Alkışlar, “kadın ve çocuklara karşı kasten öldürmeye teşebbüs”, “mala zarar verme” ve “işyeri dokunulmazlığını ihlal” suçlarından 38,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Alkış, son açıklamasında, “Kadını ve çocuğunu iş başında görmedim. Ben bir kadını ve çocuğu vuracak kadar cani değilim.”

Mart ayında sahibinin babasının ölümü nedeniyle kapatılan Tepebaşı ilçesi Bahçelievler Mahallesi’ndeki restorana gelen Ahmet Alkışlar, bu sırada elindeki pompalı tüfekle Safiye E., Müslüm B. ve kızları Yeşim B.’yi vurdu. içerideydiler. Kapatılan iş yerinin camlarını kırıp içeri giren Alkışlar, elindeki pompalı tüfekle gözaltına alındı. İş yerinde Müslüm B. tarafından etkisiz hale getirilen Ahmet Alkışlar, ihbar üzerine adrese gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. İfadesinde olayın ‘küfür’ nedeniyle meydana geldiğini iddia eden şüpheli Alkışlar, adliyeye sevk edilerek çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, hakkında “Kadın ve çocuklara karşı kasten öldürmeye teşebbüs”, “Mala zarar verme” ve “İş yeri dokunulmazlığını ihlal” suçlarından Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtığı tutuklu sanık Ahmet Alkışlar, duruşmaya çıktı. karar duruşması.

‘BEN O KADAR SUÇ DEĞİLİM’

Karar öncesi son sözünü veren ve beraat talebinde bulunan Ahmet Alkışlar, “Çok ağır provokasyona uğradım. Orada Safiye ve kızı Yeşim’i kesinlikle görmedim. Ben bir kadını ve çocuğu vuracak kadar suçlu değilim. “

Avukatların ifadelerinin ardından mahkeme heyeti, sanık Ahmet Alkışlar’ı ‘Kadın ve çocukları kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘Mala zarar verme’ ve ‘İş yeri dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından toplam 38 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Öte yandan sanık Ahmet Alkışlar’ın iş yerinde pompalı tüfekle saldırısı güvenlik kamerasına yansıdı.

seydiler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu