Teknoloji

iPhone ve iPad’lerde Bulunan Sıvı Algılama Özelliği Mac’lerde de Ortaya Çıktı (Fakat Düşündüğümüz Gibi Değil)

Her ne kadar Apple yeni tanıtmış olsa da Elma Saatleri Reklamlarında cihazı su altında gösterse de cihazın garantisi sıvı temasından kaynaklanan hasarları kapsamamaktadır. Bu nedenle Mac’lerden bahsetmeden önce bu cihazlarla suya girerken dikkatli olmanız gerektiğini belirtelim.

Apple Watch’larda sıvı temasından kaynaklanan hasarları önlemek için suyu dışarı atan bir sistem bulunurken iPhone ve iPad’lerde de cihaza sıvı girdiğini belirten bir uyarı bulunuyor. Yeni macOS Sonoma 14.1sürüm ayrıca Mac cihazlarda sıvı temasını algılayacak bir özellik de buldu.

Ancak özelliğin amacı ve çalışma şekli iPhone’dan farklıdır.

sıvı tespiti“adlı bu kapalı özellik, bilgisayarın sıvıya maruz kalıp kalmadığını anlayabilir. Bunu yapmak için Mac cihazlarda Type-C bağlantı noktalarından sıvı temasıyla ilgili bilgi toplar. Her ne kadar özellik iPhone tarafında kullanıcıya ulaşıp uyarsa da, Mac’lerde durum böyle değil.

Çünkü ” Sıvı Algılama ve Korozyon Azaltma Hizmeti”, kodun belirttiği gibi analiz amaçlı yerleştirildi. Bu, iPhone’lardakine benzer bir uyarının Mac kullanıcılarına gösterilmeyeceği anlamına geliyor; Bunun yerine Apple teknisyenlerinin garantiDaha kolay kontrol edebileceğinizi gösterir.

Söz konusu sıvı algılama noktalarında sıvıya maruz kaldığında renk değiştiren göstergeler bulunmaktadır. Ancak bunun M3 işlemcili Mac cihazlarıyla mı sınırlı olacağı yoksa macOS’un en son sürümünü çalıştıran her Mac’te mi bulunacağı henüz belli değil. Bu tür bir özellik özellikle MacBook’larda Oldukça işlevsel olacağı kesin. Yine de küçük bir adım ötemizde sıvı teması uyarısını aramaya devam ettik.

MacBook demişken, merak edenler için M3 işlemcili MacBook Pro’dan da bahsedelim.

konak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu