Ekonomi

İMSAD: Deprem bölgesinin ihtiyacını karşılayacak kapasiteye sahibiz

Türkiye İMSAD Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AGÜB, AYSAD, PÜKAD, İZODER, TÇÜD, TUKDER gibi Türkiye İMSAD Üyeleri, inşaat malzemeleri kesme dernekleri ve çimento sektörü, TOKİ ve TOBB temsilcileri.

İnşaat malzemeleri branşının çatı kuruluşu olan Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Yürütme Konseyi Başkanı Tayfun Küçükoğlu, “Genlerinde dayanışma ve dayanışmayı taşıyan bir millet olarak yaraları kucaklayarak saracağız. birbirine göre.” Küçükoğlu, iş makinaları sanayicileri olarak sahip oldukları imkan ve gücü seferber ettiklerini belirtti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın yaraları sarma ve kalıcı konutlar oluşturma kampanyasının evrensel olduğuna işaret eden Küçükoğlu, “Toplantıda değinilen ilk aşamada Türk inşaat malzemeleri sektörü ihtiyacı karşılayacak potansiyele sahip. 200.000 konutluk inşaat sürecinde kapasite ve kalite açısından malzeme ve daha fazlası. sahibiz.
Sektör olarak yüksek üretim kapasitemiz, malzeme kalitemiz ve imkanlarımız ile kalıcı konut seferberliğine destek vermeye hazırız.”

Fiyat artışı öngörülmüyor

Küçükoğlu, önümüzdeki dönemde güç, hammadde, kur ve işçilikte olağanüstü bir değişiklik olmadığı sürece ekipman fiyat artışlarına gerek kalmayacağını öngördüklerini belirterek, “Bunaltan bu felaket karşısında Türk inşaat malzemesi sanayicileri olarak tüm Türkiye’nin yaralarını sarmayı başarır, bölgeye yardımlarımızı sürdürmek için paydaşlarımızla iş birliği yaparız. halkla temas”

habersuhut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu