Ekonomi

Garanti BBVA Portföy’den yeni iklim endeksli fon

Fon, Garanti BBVA İklim Endeksi’nde yer alan şirketlerin hisse senetlerine yatırım yaparken, fon portföyüne dahil edilecek hisse senetleri bu endeks kapsamındaki hisse senetlerinden numune alınarak oluşturuluyor.

Garanti BBVA Portföyü aynı zamanda ÇEKÜL Bilgi Ağacı Eğitim Birimi’nin öğrencilere yönelik düzenlediği doğal ve kültürel miras eğitimlerine, Garanti BBVA Portföyü’nün Garanti Bankası’nın yıllık yönetim ücreti üzerinden ÇEKÜL Vakfı’na aktaracağı kaynaklarla katkıda bulunmayı hedefliyor. Portföy Garanti BBVA İklim Endeksi Hisse Senedi (TL) Fonu. Amaçları.

Garanti BBVA Portföy Genel Müdürü Sinem Edige, “Garanti BBVA ile birlikte, iklim kriziyle mücadele ve sürdürülebilir bir dünya yaratmak amacıyla CDP Türkiye ve Borsa İstanbul iş birliğiyle Temmuz 2021’de Garanti BBVA İklim Endeksi’ni başlattık. Şimdi de bu endeks üzerine kurduğumuz Garanti Portföy Garanti BBVA İklim Endeksi Hisse Senedi (TL) Fonu’nu (Equity Heavy Fund) lanse ediyoruz.”

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu ve CDP Türkiye Kurucu Direktörü Prof. tüm dünyada iklim risklerini dikkate almaktadır.

musabeyli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu