Haber

Bursa’da arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde arkadaşını bıçaklayarak öldürdüğü teziyle yargılanan sanık 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Mustafa Tezcan (44) ile tarafların avukatları katıldı.

Önceki duruşmada mütalaasını yineleyen savcı, sanığın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Sanık avukatı, maktul ile müvekkili arasında daha önce herhangi bir sorun olmadığını, olayın maktulün ağır tahriki nedeniyle meydana geldiğini ifade etti.

Sanık Mustafa Tezcan da pişman olduğunu belirterek, “Mağdur bana ve oğluma hakaret etti ve başka bir kadın doldurup oğlumu yaraladı. Bu olaydan dolayı ailem ve çocuğum mağdur oldu. Ben adalete güveniyorum.” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın “kasten öldürme” suçundan aldığı müebbet hapis cezasını tahrik ve takdir yetkisinde indirimle 15 yıla indirdi.

Gemlik Osmaniye Mahallesi Sümer Sokak’ta geçen yıl ocak ayında Mustafa Tezcan ile arkadaşı Taner Durgut (45) arasında bir evde tartışma çıkmış, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Durgut bıçakla yaralanmıştı. Tezcan’ın durumu bildirmesi üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi ve Durgut’un hayatını kaybettiği belirlendi. Gözaltına alınan cinayet zanlısı Mustafa Tezcan tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu