Haber

Baraj suları rafting pisti oldu

ARTVİN’in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üzerine Türkiye’nin en yüksek, dünyanın en yüksek 5. barajı olarak inşa edilen ve su tutmaya başlayan Yusufeli Barajı, Türkiye’ye bağlı kano ve rafting sporcularının antrenman sahası oldu. Türkçe Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM). .

Çoruh Nehri üzerine inşa edilen Yusufeli Barajı 275 metre ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 5. yüksek barajı olup, su tutmaya başlayan Yusufeli Barajı’nın su yüksekliği 75,5 metreyi geçmiştir. Bölgedeki TOHM’a bağlı kano ve rafting sporcuları, ilçe merkezinde sular altında kalan baraj sularını antrenman alanına çevirdi. Baraj suyunda kürek çeken sporcular, milli takım kampına hazırlanıyor.

Yusufeli kano takımı antrenörü Emre Ertek, “Kondisyonunuzu geliştirmek için antrenmanlar yapıyoruz. Haftada bir gün dinlenme yapıyoruz. Bunun dışında her gün gölde çalışıyoruz. Antrenman alanımız aslında bizim bölgemizdi.” Eski Yusufeli semtinde bulunan suni kano pistini düşünüyoruz.Sporculardan Serkan Özcan Yılmaz da milli takım kampına hazırlandıklarını belirterek, “Yarışmalara hazırlanıyoruz. Gölde kürek antrenmanı yapacağız. Bu bir baraj ve biz onu değerlendiriyoruz. Burada antrenman yapıyoruz. 6 tane Türkiye şampiyonluğum var.” “Güzel bir spor. Aksiyonu bol ama aileler izin vermiyor. Aileler çocuklarını bu spora daha çok göndermeli. Alıştıktan sonra çok keyifli oluyor” dedi.

Kano sporcusu Fadime Kurt, “Rize ve Artvin’deki yarışmalara katıldım, ikisinde de Türkiye şampiyonluğunu kazandım. Eğlenceli, aksiyon sporu; yapmalarını tavsiye ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu